Blog

Para yatırmadan önce hüküm ve koşullarımızı okuduğunuzdan emin olun.
Bonusları olan ödeme yöntemlerini kullanmayı öneririz.

Facebook Nasıl Kuruldu ve Popülerleşti?

Facebook günümüzde çoğu insanın kullandığı, dünya genelinde popülerleşmiş olan bir uygulamadır.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg kimdir?

14 mayıs 1984'te New york White Plains'te doğmuştur.Lisede çeşitli allanlarda çeşitli ödüller kazanmıştır, ABD'nin en saygın üniversitelerinden olan Harvard'a girmiştir ve orada bilgisayar bölümü okumuştur. Üniversitenin ilk yılında ise, okulun en yakışıklı ve en güzel öğrencilerinin seçildiği bir site olan facemash.com 'u kurdu,  sitede okulundaki bütün öğrencilerin fotoğrafları vardı.

Mark ilk önemli girişimini 2003'te yurt odasında yapmıştır ve facemash sitesini kurmuştur 

Facebook nedir ve nasıl kuruldu?

Günümüzde komedi videoları, haberler, film kesitleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılan facebook, ticari yönden ise facebook reklamları önemli yer tutmaktadır.

Facebook Harvard üniversitesinde okuyan Mark Zuckerberg tarafından 2004yılında kurulmuştur,  kurulurken ki amacı harvard üniversitesi içinde kullanılmaktır.

Facebook ilk başlarda Amerika'da ki okullarda kullanılmaya başladı.

2004'ün şubat ayında ''Thefacebook'' kuruldu.Adında değişiklik olsa da bugünkü facebook a çok benzerdi , beğenilen şeylerin paylaşılabildiği,  fotoğraf yüklenebilen,  diğer insanlar ile iletişim kurulabilen bir site idi.

Thefacebook kısa bir süre de popülerleşti ve 2004'ün sonlarına doğru Amerika ve Kanada'da daki tüm üniversite öğrencilerinin kayıt olmasına izin verildi.O yıl haziran ayında Mark, şirketi Kalifornia'dan yönetmeye başladı ve bir yatırım yaptı, PayBal kurucusu Peter yönetim kuruluna katıldı ve 500.000 doları da beraberinde getirdi.

Mayıs 2005te yapılan 12.7 milyon dolarlık yatırım ile şirket artık insanların daha da dikkatini çekmeye başlamıştı.Kasım ayında Mark okulu bırakacağını açıkladı ve kendi şirketinin ceo luğunu yapacağını söyledi.

Tüm bu şeyleri yaşayan facebook bugünkü halini aldı.

Medyamarti.Com üzerinde bütçenize en uygun Facebook Beğeni, Instagram Türk Takipçi  ve Instagram Türk Beğeni hizmetlerini bulabilir ve fenomen olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz.

Geri Dön